Domov > Tipy a triky > Najlepšie pluginy pre wordpress 2014

Najlepšie pluginy pre wordpress 2014

29. dec. 2014 | Igor Majan | Tipy a triky | 0 komentárov |
Najlepšie wordpress pluginy

Pluginy sú vlastne doplnkové funkcie pre redakčný systém wordpress. Na svoj web si tak môžete pridať funkcia aj bez zložitého kódovania. Predstavíme si najlepšie pluginy pre wordpress. 

WordPress seo by yoast – optimalizácia pre vyhladávače

Plugin, ktorý buduje Vašu pozíciu vo vyhľadávačoch. Pri každom príspevku a stránke si môžete nastaviť, kľúčové slová, titulok, META popis. Plugin Vám následne vyhodnotí, čo treba zmeniť, aby bol príspevok alebo stránka 100 % z optimalizovaný pre SEO. V nastaveniach pluginu si tiež môžete zmeniť nadpisy a META údaje, nastavenia pre sociálne siete,  XML sitemap a ďalšie nastavenia.

WP Super Cache – zrýchlenie načítania stránok

Každý nainštalovaný plugin na Vašom webe má nejaké tie súbory a čím je ich viac tým pomalšie sa bude Vaša stránka načítať. Práve nato slúži plugin WP Super Cache. Ten vytvorí z dynamických stránok statické a tým znižuje náročnosť na server a znižuje dobu načítania stránok. Podobný a tiež dobrý plugin je w3 total cache.
bbPress – fórum na webe

Ak potrebujete mať na svojom webe fórum, bbPress je tým najlepším riešením pre weby postavené na wordpresse. Je to veľký plugin, ale ovládanie by mal zvládnuť aj začiatočník.

Buddypress – vlastná sociálna sieť

Chceli by ste vytvoriť, zoznamku alebo internetovú komunitu? Tak si treba nainštalovať Buddypress. Tento plugin umožňuje každému vašemu užívateľovi, vytvoriť si profil, kde si môže nahrávať fotky, písať správy, prispievať na svoju stenu statusmi, vytvárať skupiny a podobne.
NextGEN Gallery – profesionálna fotogaléria

WordPress má v sebe už zabudované pridávanie fotografií a galérií. Pluginu NextGEN Gallery má však omnoho viac funkcií a krajší vzhľad. Fotografie môžete nahrávať aj cez ZIP. súbory.

Contact Form 7 – kontaktný formulár

Jednoduchý a bezpečný formulár, ktorý je jedným z naj sťahovanejších pluginov pre wordpress.

Rate this post
Potrebujete profesionálnu pomoc?
Chcem profesionálnu pomoc
Webgrafix.sk

O Igor Majan

Moje meno je Igor Majan. Som zakladateľ spoločnosti WebGrafix.sk, ktorá sa venuje tvorbe web stránok, e-shopov, designu a online marketingu. Vo voľnom čase sa venujem turistike, bodybuildingu a zábave.