Domov > Nezaradené > Ako na responzívny dizajn web stránky
03. sep. 2015
|
Igor Majan
|
|
|

V tomto článku si povieme čo je to responzívny dizajn, prečo je nevyhnutý a ako ho vytvoriť.

Asi každému je jasné, že čoraz viac ľudí vyhľadáva informácie prostredníctvom mobilných zariadení a tabletov. Práve preto musí byť web stránka špeciálne upravená, aby sa na každom zariadení zobrazovala správne. Web stránka, ktorá je takto upravená sa nazýva responzívna.

Štatistiky používateľnosti jednotlivých zariadení:

statistiky

Zdroj: smartinsights.com

 

Responzívny dizajn je dnes už nevyhnutný pre každú web stránku. Google pred nedávnom začal triediť weby na tie, ktoré sú responzívne a naopak na tie, ktoré takto upravené nie sú. Weby, ktoré nemajú responzívny dizajn sa vo výsledkoch vyhľadávania pre mobily budú zobrazovať horších pozíciach ako weby, ktoré sú responzívne. Horšou variantov je, že sa takýto web vo vyhľadávaní vôbec nezobrazí. Responzivita je preto nevyhnutná.

Návod ako upraviť dizajn web stránky na responzívny nájdete v ďalšom pokračovaní https://www.webgrafix.sk/blog/2015/vytvorit-responzivnu-web-stranku/

Ako na responzívny dizajn web stránky
4.5 (90%) 4 votes
Potrebujete profesionálnu pomoc? Chcem pomôcť
Webgrafix.sk

O Igor Majan

Moje meno je Igor Majan. Som zakladateľ spoločnosti WebGrafix.sk, ktorá sa venuje tvorbe web stránok, e-shopov, designu a online marketingu. Vo voľnom čase sa venujem turistike, bodybuildingu a zábave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.