Domov > Návody > Wordpress > Ako pridať nový článok vo wordpresse

Ako pridať nový článok vo wordpresse

05. jan. 2015 | Igor Majan | Návody, Wordpress | 0 komentárov |

Ako pridať nový článok vo wordpresse

Ako pridať nový článok vo wordpresse? Pre niekoho banálna otázka, ale ľudia, ktorí wordpress nikdy nevideli, možno pridať nový článok nevedia. Takže si v krátkom video návode ukážeme ako na to.

Články sú príspevky, ktoré sa zverejňujú na Vašom wordpresse. Pokiaľ chcete využívať Vaše stránky ako firemné portfólio s obsahom, ktorý nebudete pravidelne meniť. Je lepšie pridať novú stránku. Príspevky slúžia nato pokiaľ chcete mať na svojej webstránke blog a prispievať pravidelne.

Vaše príspevky môžu obsahovať fotografie, videá, texty, odkazy, tabuľky a dokonca aj hudbu. Svoje príspevky môžete štylisticky upravovať pomocou textového editora, ktorý je nad poľom pre vkladanie textu. Vaše texty tak môžete upraviť podobne ako vo textovom editore MS Word.

Príspevky môžete zaradovať do kategórií. Tie nájdete v pravom bočnom panely. Kategórie sa podrobnejšie upravujú v sekcií články – kategórie v ľavom administračnom panely.

Ku každému príspevku sa dá pridať prezentačný obrázok. Ten sa zvyčajne zobrazuje pod titulkom príspevku (záleží na tom akú tému používate). Slúži ako náhľad pre daný príspevok.

Ako pridať nový článok vo wordpresse

5/5 - (1 vote)
Potrebujete profesionálnu pomoc?
Chcem profesionálnu pomoc
Webgrafix.sk

O Igor Majan

Moje meno je Igor Majan. Som zakladateľ spoločnosti WebGrafix.sk, ktorá sa venuje tvorbe web stránok, e-shopov, designu a online marketingu. Vo voľnom čase sa venujem turistike, bodybuildingu a zábave.